Nov 112016

Το ΚΠΕ Γρεβενών στο πλαίσιο της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ»,  το οποίο υλοποιείται μέσω του  Επιχειρησιακού Προγράμματος  «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ»-Άξονας προτεραιότητας 6, με τη συγχρηματοδότηση   της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, με τελικό δικαιούχο το Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης, και σύμφωνα με τον προγραμματισμό του σχολικού έτους 2016 – 2017, πρόκειται να διοργανώσει διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο,  τις ημέρες Παρασκευή 9 και  Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2016, με θέμα: «Περιβαλλοντικές και Αναπτυξιακές Διαστάσεις των Προϊόντων της Γρεβενιώτικης γης».

Παρακαλούνται οι Υπεύθυνοι Σχολικών Δραστηριοτήτων / Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης να αποστείλουν στο ΚΠΕ Γρεβενών τον κατάλογο των ονομάτων των εκπαιδευτικών που επιθυμούν να πάρουν μέρος στο σεμινάριο, το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2016.

Για να δείτε τη σχετική πρόσκληση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Nov 112016

Σας κοινοποιούμε την πρόσκληση του Γραφείου του Προέδρου του Τεχνολογικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος Δυτικής Μακεδονίας, για προαιρετική συμμετοχή των μαθητών των Λυκείων της Περιφερειακής Ενότητας Καστοριάς και Κοζάνης, στη θεατρική παράσταση (βιωματικό μάθημα), του Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας, που θα πραγματοποιηθεί στις 24 Νοεμβρίου 2016, σε πρωινή ώρα, που θα καθοριστεί τις προσεχείς ημέρες, στο Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας στην Καστοριά.

Παρακαλούμε να ενημερωθούν οι Σχολικές Μονάδες (Λύκεια) της αρμοδιότητάς σας.

Για να δείτε το σχετικό διαβιβαστικό πατήστε εδώ.

Για να δείτε την πρόσκληση του ΤΕΙ Δυτ. Μακεδονίας πατήστε εδω.