Nov 152016

Το ΚΠΕ Περτουλίου – Τριακκαίων, μετά την ολοκλήρωση του τριετούς διάρκειας τοπικού θεματικού δικτύου προβαίνει στην επέκταση του σε θεματικό δίκτυο εθνικής εμβέλειας με τίτλο «Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας». Το δίκτυο θα έχει τριετή διάρκεια με έναρξη την σχολική χρονιά 2017-2018, ενώ η συμμετοχή σε αυτό θα είναι τουλάχιστον διετής.

Οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν να γίνουν μέλη του δικτύου που προτίθενται να συμμετάσχουν ως συνεργαζόμενα, παρακαλούνται να συμπληρώσουν και να αποστείλουν ηλεκτρονικά την αντίστοιχη επισυναπτόμενη αίτηση και ταυτόχρονα να ενημερώσουν σχετικά τον Υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων μέχρι 16/12/2016.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ Περτουλίου -Τρικκαίων πατήστε εδώ.

Για να κατεβάστε την αίτηση συμμετοχής πατήστε εδώ.

Για να δείτε τις προϋποθέσεις συμμετοχής στο δίκτυο πατήστε εδώ.

Nov 152016

Το ΚΠΕ Περτολίου – Τρικκαίων, μετά την ολοκλήρωση του τριετούς διάρκειας τοπικού θεματικού δικτύου προβαίνει στην επέκταση του σε θεματικό δίκτυο εθνικής εμβέλειας με τίτλο «Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας». Το δίκτυο θα έχει τριετή διάρκεια με έναρξη την σχολική χρονιά 2017-2018, ενώ η συμμετοχή θα είναι τουλάχιστον διετής.

Οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν να γίνουν ενεργά μέλη του δικτύου και τα ΚΠΕ της χώρας που προτίθενται να συμμετάσχουν ως συνεργαζόμενα, παρακαλούνται να συμπληρώσουν και να αποστείλουν ηλεκτρονικά τις αντίστοιχες επισυναπτόμενες αιτήσεις μέχρι 16/12/2016.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ Περτουλίου -Τρικκαίων πατήστε εδώ.

Για να κατεβάστε την αίτηση συμμετοχής πατήστε εδώ.

Για να δείτε τις προϋποθέσεις συμμετοχής στο δίκτυο πατήστε εδώ.

Nov 152016

Το Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2016, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας, στο πλαίσιο του Ετήσιου Αφιερώματος, για το σχολικό έτος 2016-17, «Γίνομαι Πολίτης» σε συνεργασία με το Δήμο Δράμας και τον Επιστημονικό Πολιτιστικό Σύλλογο εκπ@ιδευτικός κύκλος διοργανώνουν Ημερίδα με θέμα “Ενεργός Πολίτης – Ψηφιακή  Πολιτειότητα” στην  Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Δήμου Δράμας, από τις 10:00 έως τις 14:00 & από τις 18:00 έως τις 21:00.

Για την καλύτερη οργάνωση της Ημερίδας όσοι επιθυμούν να λάβουν μέρος μπορούν να στείλουν Δήλωση Συμμετοχής στο email: plinet@dide.dra.sch.gr Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.

Η ημερίδα θα είναι ανοικτή για το κοινό.

Για να δείτε το σχετικό δελτίο τύπου πατήστε εδώ.

Για να δείτε την πρόσκληση και το πρόγραμμα πατήστε εδώ.