Dec 162014

ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΤΡΑΜΠΑΝΤΖΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ

mousiko

Dec 052014

Tο Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων, το Υπουργείο Υγείας, η Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρία και το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών Ακαδημίας Αθηνών, στο πλαίσιο του «Κοινωνικού Σχολείου» και του Προγράμματος HEART II, διοργανώνουν το 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο για τον έλεγχο του καπνίσματος «Μαθαίνω να Μην Καπνίζω».

Το Συνέδριο θα διεξαχθεί στις 10 Δεκεμβρίου 2014, στην αίθουσα Ζακλίν Ντε Ρομιγύ του Υπουργείου Παιδείας για τους μαθητές Α/θμιας Εκπ/σης και στο Πολιτιστικό και Συνεδριακό Κέντρο ΔΑΪΣ για τους μαθητές Β/θμιας Εκπ/σης.

Ενημερώνουμε τα σχολεία που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την εκδήλωση (ώρες 10.00-13.00) ότι το 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο για τον έλεγχο του καπνίσματος προστέθηκε στο πρόγραμμα ζωντανών μεταδόσεων της πλατφόρμας βίντεο υπηρεσιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου στo URL:  http://vod.sch.gr/video/iptv/646 .

Για να δείτε το έγγραφο κάντε κλικ εδώ

Dec 022014

Η 3η Δεκεμβρίου δεν είναι γιορτή για τα Άτομα με Αναπηρία, είναι μια ευκαιρία υπενθύμισης, απολογισμού και περίσκεψης για το τι έχει γίνει μέχρι τώρα και τι θα μπορούσε να γίνει για τα ΑμεΑ.

Δράττοντας την ευκαιρία το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Κοζάνης,  το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νέας Νικόπολης «Αη Γιάννης» σας προσκαλούν,  σε κοινή δράση που συνδιοργανώνουν την Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου και ώρα 12.00μ.μ στο χώρο του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Κοζάνης.

Με τη βοήθεια της μουσικής και των ευεργετικών της επιδράσεων θα δοθεί η δυνατότητα της αλληλεπίδρασης, της ευαισθητοποίησης και της ενσυναίσθησης με κυρίαρχο στόχο την ανάπτυξη ενός μοντέλου σκέψης, γνωστού ως «κοινωνικού μοντέλου».

oloi mazi

Η Δ/ντρια                                        Η Δ/ντρια                                             Η Πρόεδρος

του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Κοζάνης           του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας        του Πολ/κού Σ/γου   Αη  Γάννης

ΣΟΥΛΤΑΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ                       ΜΑΡΙΑ ΝΤΟΥΡΟΥ                             ΑΝΤΩΝΙΑΚΟΡΜΠΕΤΗ