Sep 242018

Το Κ.Π.Ε. Γρεβενών σας ενημερώνει ότι σύμφωνα με την υπ΄ αριθμ. Φ16Α/ΜΚ/205575/Δ1, 24-11-2017 εγκύκλιο της Γενικής Δ/νσης Σπουδών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης του ΥΠ.Π.Ε.Θ., προγραμματίζει την υλοποίηση ημερήσιων εκπαιδευτικών προγραμμάτων για σχολικές ομάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Περιφερειακών Ενοτήτων Δυτικής Μακεδονίας (Γρεβενών, Καστοριάς, Κοζάνης, Φλώρινας), για την περίοδο από 10/10/2018 έως 20/12/2018.

Αιτήσεις – δηλώσεις συμμετοχής μπορούν να υποβάλλουν οι εκπαιδευτικοί στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ/νσής τους μέχρι την Δευτέρα 1/10/2018.

Για να δείτε την πρόσκληση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Sep 172018

Το ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας προσκαλεί τα σχολεία της Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπαίδευσης της περιφερειακής ενότητας Κοζάνης εάν το επιθυμούν, να συμμετάσχουν στην παρακολούθηση και υλοποίηση ημερήσιων περιβαλλοντικών προγραμμάτων του Κ.Π.Ε. μέχρι τις 16/12/2018.
Τα σχολεία θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή έως τις 2 Οκτωβρίου με αίτησή τους, που επισυνάπτεται, προς το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Βελβεντού Σιάτιστας.

Επισημαίνεται ότι τα σχολεία που δεν θα δηλώσουν την συμμετοχή τους με αίτηση μέχρι την καταλυτική ημερομηνία δεν θα γίνονται δεκτά.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.