May 242013

Το 1 ΕΠΑΛ Πτολεμαΐδας σας προσκαλεί, το Σάββατο 25 Μαίου 2013 μετά τις 6 το απόγευμα στην κεντρική πλατεία της Πτολεμαΐδας, στην εορταστική εκδήλωση που διοργανώνουν η ομάδα εκπαιδευτικής ρομποτικής και οι ομάδες F1 in schools. Στην εκδήλωση αυτή θα παρουσιαστούν οι καινοτόμες σχολικές δράσεις του Δήμου Εορδαίας την δεκαετία 2003-2013.

May 152013

Πρόσκληση για την μουσικοθεατρική παράσταση  “Παραμύθι χωρίς όνομα” της Πηνελόπης Δέλτα επενδυμένη με μουσική και τραγούδια του Μάνου Χατζιδάκη, που παρουσιάζετε  την Πέμπτη στις 8 μ.μ. στις 16 Μαΐου στην Αίθουσα Τέχνης στην Κοζάνης μαθητές του 5ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας. Είσοδος ελεύθερη (δωρεάν).

Μη  χάσετε την παράσταση!!!

1. Θα προβληματιστείτε από την αλήθεια, την επικαιρότητα και την διαχρονικότητα των μηνυμάτων της Πηνελόπης Δέλτα.
  2. Θα απολαύσετε την μουσική επένδυση και τα αθάνατα τραγούδια του Μάνου  Χατζιδάκη, “Παραμύθι χωρίς όνομα”, που πολλά από αυτά εκτελούνται από αναγνωρισμένους καλλιτέχνες της ευρύτερης περιοχής μας.
  3. Θα ευχαριστηθείτε από την πολύ καλή μιμητική ικανότητα των μαθητών.
May 142013

Το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας σας προσκαλεί στις εαρινές συναυλίες των Μουσικών Συνόλων το οι οποίες θα πραγματοποιηθούν :

• στις 15 Μαΐου 2013 στο προαύλιο του Μουσικού Σχολείου και
  • στις 17 Μαΐου 2013 στην Αίθουσα Τέχνης στην Κοζάνη

Ώρα έναρξης 20.30. Είσοδος ελεύθερη.