Πρόσκληση συμμετοχής

στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο

“Μαθαίνω για τη Ζωή Συνθέτοντας τις Ψηφίδες της Υγείας μου”

Για να δείτε την πρόσκληση πατήστε εδώ

Πρόσκληση συμμετοχής

Το Δεκέμβρη γίνεται στο Παρίσι η παγκόσμια Διάσκεψη για το κλίμα. Στις 29 και 30 Νοεμβρίου εκατομμύρια πολίτες από όλον τον κόσμο συσπειρώνονται και  διατρανώνουν  τη διάθεσή τους να αγωνιστούν και να πιέσουν τους ‘μεγάλους’ του πλανήτη ώστε να λάβουν μέτρα ενάντια στην κλιματική αλλαγή.

Με αφορμή αυτό η Αντιδημαρχία Περιβάλλοντος του Δήμου Κοζάνης καλεί όλους τους μαθητές και αυριανούς πολίτες να δηλώσουν την αντίθεσή τους στην κλιματική αλλαγή και να θέσουν το δικό τους αποτύπωμα για το μέλλον της γης. Γιατί ο πλανήτης ανήκει και στις επόμενες γενιές.

Στις 27 Νοεμβρίου καλούμε τους μαθητές της β/βάθμιας εκπαίδευσης και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου καλούμε τους μαθητές της α/βάθμιας εκπαίδευσης στο κλειστό Γυμναστήριο του ΔΑΚ σε μία εκδήλωση – δράση ενάντια στην κλιματική αλλαγή.

Παρακαλούμε να δηλώσετε τη συμμετοχή σας στο τηλ 2461350403 (Αντιδημαρχία Περιβάλλοντος) μέχρι 2/11/2015

Υπεύθυνη κ. Βασιλική Σκόρδα

20οΔιεθνές Συνέδριο

«Κοινωνική Παιδαγωγική, Διαπολιτισμικότητα,
Συμβουλευτική και Ειδική Αγωγή»

Πάτρα, 6-8 Νοεμβρίου 2015
Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών

E-mail επικοινωνίας για το 20ο Διεθνές Συνέδριο:
20synedrio@inpatra.gr

Αξιότιμες κυρίες και κύριοι,

Σας ενημερώνουμε ότι αναρτήθηκε το προσωρινό πρόγραμμα εργασιών με τις ανακοινώσεις που ολοκλήρωσαν τη διαδικασία κρίσης στην ιστοσελίδα http://20synedrio.inpatra.gr/?page_id=18.

Η ροή των υποψήφιων ανακοινώσεων συνεχίζεται. Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να αποστέλλουν τίτλο και περίληψη ανακοινώσεων έως τις 31 Οκτωβρίου 2015, ώστε να συμπεριληφθούν στο πρόγραμμα για παρουσίασή τους στις εργασίες του συνεδρίου. Μετά την ολοκλήρωση του συνεδρίου θα ακολουθηθεί η διαδικασία κρίσης τους για τη συμπερίληψή τους ή όχι στα πρακτικά.

Ο πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής

Παντελής Γεωργογιάννης