Sep 152017

Το ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας στο πλαίσιο του Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ», το οποίο υλοποιείται μέσω του  Επιχειρησιακού Προγράμματος  «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση   της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης και για το χρονικό διάστημα από τον Οκτώβριο 2017 μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου 2017 θα υλοποιήσει ημερήσια προγράμματα για σχολικές ομάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας (Νομός) Κοζάνης. Θα επιλεγούν σχολικές ομάδες κατά προτίμηση εκείνες που πρόκειται να υλοποιήσουν ή υλοποιούν στην τρέχουσα σχολική χρονιά περιβαλλοντικό πρόγραμμα σχετικό με τα προγράμματα του ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας και δεν έχουν επισκεφτεί το ΚΠΕ την προηγούμενη σχολική χρονιά.

Προκειμένου να γίνει ο προγραμματισμός των επισκέψεων, καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν σχετική αίτηση στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.