Nov 102016

Σας ενημερώνουμε ότι το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Πραμάντων με την αριθμ. πρωτ. 209548/Δ2/22-12-2014 Υ.Α. του ΥΠΑΙΘ επαναλειτούργησε αυτόνομα. Από τον Ιούνιο του 2015 έχει στελεχωθεί με την Φ.36/3112/29.05.2015 Απόφαση της ΠΕΔΙΕΚ Ηπείρου, ενώ η ουσιαστική λειτουργία του ξεκίνησε τον Σεπτέμβριο του 2015 με την έναρξη της σχολικής χρονιάς.

Είναι περιφερειακού τύπου Κ.Π.Ε. και η έδρα του είναι τα Πράμαντα του Δήμου Βορείων Τζουμέρκων του Ν. Ιωαννίνων. Στεγάζεται σε πτέρυγα του Γυμνασίου – Λυκείου Πραμάντων που παραχωρήθηκαν και διαμορφώθηκαν κατάλληλα για τη λειτουργία του. Διαθέτει όλες τις απαραίτητες υποδομές όπως χώρο υποδοχής, εκθεσιακό χώρο, αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, αίθουσα δραστηριοτήτων μαθητικών ομάδων – εργαστήριο, γραφεία, τουαλέτες, αποθηκευτικούς χώρους κ.ά. Σε μικρή απόσταση από το Κέντρο βρίσκεται το σύγχρονο και πλήρως ανακαινισμένο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου το οποίο παραχωρείται για χρήση στο Κ.Π.Ε. μετά από σχετικό αίτημα.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας www.kpepramanton.edu.gr ή επικοινωνήστε μαζί μας στο 2659061670 (τηλ. και φαξ) και στα info@kpepramanton.edu.gr, kpepram@otenet.gr.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ πατήστε εδώ.