Feb 112015

Το ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας  στο πλαίσιο της Πράξης «Δράσεις Δια Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία» του Επιχειρησιακού Προγράμματος  «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», Άξονας Προτεραιότητας 8, με τη χρηματοδότηση από εθνικούς πόρους, προκηρύσσει διήμερο σεμινάριο επιμόρφωσης 20 εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και 20 εκπαιδευτικών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Κοζάνης, με θέμα «Τα Ιστορικά και τα Λαογραφικά Μνημεία και τα Μουσεία ως ανοιχτά πεδία εκπαιδευτικής και περιβαλλοντικής δράσης», την Παρασκευή 13/03/2015 και το Σάββατο 14/03/2015 στο ΚΠΕ Βελβεντού.

Οι εργασίες του σεμιναρίου θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 13/03/2015 από τις 17:00 έως τις 20:30 και το Σάββατο 14/03/2015 από τις 09:00 έως τις 19:30 με διάλειμμα για μεσημεριανό γεύμα.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να αποστείλουν την αίτηση συμμετοχής τους (υπόδειγμα)  στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων & Π.Ε. του νομού μέχρι την Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015 . Οι Υπεύθυνοι παρακαλούνται να αποστείλουν στο ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας  κατάσταση με τα ονόματα όλων των εκπαιδευτικών (τακτικών και αναπληρωματικών), μέχρι το μεσημέρι της Πέμπτης 19 Μαρτίου 2015.

Προτεραιότητα έχουν οι εκπαιδευτικοί που υλοποιούν σχετικό πρόγραμμα Π.Ε. Από κάθε σχολική μονάδα επιλέγονται μέχρι δυο εκπαιδευτικοί, κατά προτίμηση όσοι δεν έχουν ή έχουν μικρή εμπειρία ή δεν έχουν επιμορφωθεί στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση.

Για να δείτε την πρόσκληση κάντε κλικ εδώ

Για να κατεβάσετε την αίτηση κάντε κλίκ εδώ