Mar 182016

Το ΚΠΕ Καστοριάς οργανώνει θεματικό (Β΄ επιπέδου) τριήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο για την επαγγελματική ομάδα των εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης στην Καστοριά, την Παρασκευή 22, το Σάββατο 23 και την Κυριακή 24 Απριλίου 2016.

Το θέμα του σεμιναρίου είναι: «Βιοποικιλότητα – Ανθρώπινες Κοινωνίες & Ευημερία».

Το σεμινάριο έχει έναρξη στις 16:30 της Παρασκευής και λήξη στις 14:30 το μεσημέρι της Κυριακής.

Η θεματολογία του σεμιναρίου σχετίζεται άμεσα και με τις θεματικές ενότητες του Εθνικού Θεματικού Δικτύου Π.Ε. «Βιοποικιλότητα: Το Εργαστήρι της Ζωής», που συντονίζει το ΚΠΕ Καστοριάς.

Οι αιτήσεις (επισυνάπτεται υπόδειγμα) υποβάλλονται στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων ή Υπ. Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δ/νσης που ανήκει κάθε εκπαιδευτικός.

Οι εκπαιδευτικοί σχολείων του δικτύου που είναι σε Δ/νσεις που δεν ανήκουν στην εμβέλεια του ΚΠΕ Καστοριάς μπορούν να δηλώσουν τη συμμετοχή τους απευθείας στο ΚΠΕ Καστοριάς, αφού όμως έχουν ενημερώσει τους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων ή Υπ. Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δ/νσης τους.

Η λίστα συμμετοχών και οι αιτήσεις από κάθε Διεύθυνση να αποσταλούν από τους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων ή Υπ. Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στο ΚΠΕ Καστοριάς μέχρι τη Δευτέρα 28 Μαρτίου 2016.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο και την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.