Feb 192016

Το ΚΠΕ Παρανεστίου σε συνεργασία με το Κ.Π.Ε. Κρεστένων, και το ΚΠΕ  Ποροΐων στο πλαίσιο των δράσεων του δικτύου του ΚΠΕ Κρεστένων  «Τα τοπικά προϊόντα σε μια κοινωνία αειφορίας» , θα υλοποιήσουν   σεμινάριο  στο ΚΠΕ Παρανεστίου Δράμας με τίτλο:

«Σκέφτομαι  τοπικά , καταναλώνω αειφορικά»

Το σεμινάριο θα είναι διάρκειας 3 ημερών, από την Παρασκευή 15 Απριλίου 2016 και ώρα 17:00, μέχρι την Κυριακή 17 Απριλίου 2016  και ώρα 14:30  και θα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης από τις Εκπαιδευτικές Περιφέρειες Αν. Μακεδονίας & Θράκης, Κεντρικής Μακεδονίας, Δυτικής Μακεδονίας, Ηπείρου  και Θεσσαλίας.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε 70 εκπαιδευτικούς  Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης των παραπάνω Περιφερειακών Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, κατά προτεραιότητα σε εκπαιδευτικούς που τα σχολεία τους είναι ήδη ενταγμένα στο Δίκτυο και υλοποιούν ομοθεματικό περιβαλλοντικό πρόγραμμα, καθώς και σε εκπαιδευτικούς που επιθυμούν  να επιμορφωθούν σχετικά με την υλοποίηση ομοθεματικών προγραμμάτων και την πιθανή ένταξή τους στο Δίκτυο.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να στείλουν την επισυναπτόμενη Αίτηση Συμμετοχής Εκπαιδευτικού (υπόδειγμα 1στους Υπευθύνους Σχολικών Δραστηριοτήτων και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης των Διευθύνσεών τους, μέχρι την Παρασκευή  4 Μαρτίου.

Για να δείτε την πρόσκλση και την αίτηση του ΚΠΕ κάντε κλικ εδώ