Mar 122015

ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ                                             Κοζάνη        11/03/2015
Πληρ.  κ. Πλεξίδας Νικόλαος
Τηλ.: 939669800                                                           Προς: Δ/νσεις
Email plxnikos@gmail.com                                       Α΄/βάθμιας & Β΄/βάθμιας
Εκπαίδευσης Ν. Κοζάνης.

Θέμα:  «Εκπαιδευτικά προγράμματα της «Κοβενταρείου» Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κοζάνης  για μαθητές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης»

Αξιότιμοι κύριοι ,

Η Κοβεντάρειος Δημοτική Βιβλιοθήκη Κοζάνης προτίθεται να  oργανώσει μεταξύ άλλων και την παρακάτω δράση για μαθητές πρωτοβάθμιας – δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης οι οποία θα πραγματοποιηθεί τους μήνες Mάρτιος-Μάιος  2015 .

«Γνωριμία με την αστρονομία». Εκπαιδευτικό πρόγραμμα για τους μαθητές των τάξεων Ε’ και ΣΤ΄ Δημοτικού, και των τριών τάξεων του Γυμνασίου, οι οποίοι θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν τον κόσμο της φυσικής από τον Αστρονομικο Συλλογο Δυτικης Μακεδονιας. Η δράση θα έχει διάρκεια μία διδακτική ώρα.

Στη Βιβλιοθήκη- media lab κάθε Παρασκευή από τις 10:00΄- 12:00

Οι δράσεις θα πραγματοποιηθούν αναλόγως της συμμετοχής γι’ αυτό παρακαλούμε να ενημερώσετε τα σχολεία της εποπτείας σας, έτσι ώστε δηλώσουν έγκαιρα. συμμετοχή.

Για συμμετοχή / επίσκεψη επικοινωνήστε με τους

Πλεξίδα Νικόλαο 6939669800

Τζήμκα Νικόλαο  6937219339