Πρόσκληση Συμμετοχής στο ΕΘΔ Αγωγής Υγείας

«Μαθαίνω για τη Ζωή Συνθέτοντας Ψηφίδες της Υγείας μου»

της Α//θμιας Χανίων

Για ναδείτε το σχετικό έγγραφο του ΕΘΔ Αγωγής Υγείας κάντε κλικ εδώ

1o ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑΣ, ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

Σε συνέχεια του με αρ. πρωτ. 156219/Γ2/30-9-2014 εγγράφου μας, σας αποστέλλουμε το πρόγραμμα του συνεδρίου με τίτλο «Μεθοδολογία, πολιτικές, πρακτικές επιμόρφωσης και επαγγελματικής ανάπτυξης του εκπαιδευτικού που βασίζονται στο σχολείο (school based)», που θα διεξαχθεί στο Τμήμα Κοινωνικής και Εκπαιδευτικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου στην Κόρινθο,  από τις   20 έως 22  Φεβρουαρίου 2015 .

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διεξαγωγή του συνεδρίου μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα http://goo.gl/44DNKt  όπως επίσης και να απευθυνθείτε στο τηλέφωνο που αναγράφεται στο πρόγραμμα που επισυνάπτεται.

Διαβιβαστικό έγγραφο Υπουργείου για το συνέδριο

Πρόγραμμα 1o ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑΣ, ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

Feb 052015

Το ΚΠΕ Αρναίας και το ΚΠΕ Μακρινίτσας, συνδιοργανώνουν διήμερο σεμινάριο για το Ε.Θ.Δ. «Μέλισσας έργα, ανθρώπων αγαθά», με τίτλο «Μέλισσα και μέλι», στις 6 και 7 Μαρτίου 2015. Το διήμερο σεμινάριο θα υλοποιηθεί στο ΚΠΕ Μακρινίτσας.

Παρακαλούνται, όσοι εκπαιδευτικοί ενδιαφέρονται να συμμετέχουν, να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στους Υπεύθυνους Σ.Δ.  ή Π.Ε. του νομού τους έως την Τρίτη 10 Φεβρουαρίου 2015 και οι Υπεύθυνοι να κοινοποιήσουν τις αιτήσεις στο ΚΠΕ Αρναίας έως την Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου 2015.

Για να δείτε την πρόσκληση και την αίτηση συμμετοχής κάντε κλίκ εδώ