Apr 232018

Συγχαρητήρια επιστολή

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο  Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του ΓΕ.Λ. Σερβίων εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στον μαθητή  του σχολείου μας, της Β΄ τάξης, Σάββα Καραγιώργο ο οποίος απέσπασε το Δεύτερο Βραβείο Αγγλικής Ποίησης για το ποίημά του με τίτλο «Temptation» στον 5ο Πανελλήνιο και Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Ποίησης – Διηγήματος για παιδιά και εφήβους της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών σχολικού έτους 2017-2018.

Συγχαρητήρια αξίζουν και στην καθηγήτριά του κ. Μύρου Ευαγγελία, Αγγλικής Φιλολογίας, που ενθάρρυνε και υποστήριξε τον μαθητή της σε αυτό το λογοτεχνικό ταξίδι.

Η Διευθύντρια του ΓΕ.Λ. Σερβίων           Η Πρόεδρος του Συλλ. Γονέων/Κηδεμόνων

Κουρελή Αθανασία                                                                Αντωνοπούλου Ελένη