Mar 282017

Το ΚΠΕ Βελβεντού-Σιάτιστας σε συνεργασία με την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας – Εταιρεία Τουρισμού της Περιφερειακής Αυτοδιοίκησης Δυτικής Μακεδονίας, συνδιοργανώνει τριήμερο θεματικό σεμινάριο, στο πλαίσιο της πράξης «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) – Περιβαλλοντική Εκπαίδευση» του επιχειρησιακού προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού και Δια Βίου Μάθηση 2014-2020», Άξονας προτεραιότητας 6,  για εκπαιδευτικούς όλης της χώρας που συμμετέχουν στο Εθνικό Δίκτυο  «Αειφορική διαχείριση του υδάτινου οικοσυστήματος των Λεκανών Απορροής των Ποταμών», με τίτλο:

«Αειφορική διαχείριση του υδάτινου οικοσυστήματος των Λεκανών Απορροής των Ποταμών».

Το σεμινάριο διάρκειας 25 διδακτικών ωρών, θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Βελβεντού από την Παρασκευή 26 Μαΐου 2017 (ώρα 17.00) έως την Κυριακή 28 Μαΐου 2017 (ώρα 15.00).

Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν πρέπει να υποβάλλουν την αίτηση τους στους/στις Υπεύθυνους/ες Σχολικών δραστηριοτήτων και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης των Διευθύνσεών τους έως 28 Απριλίου 2017. Παρακαλούμε τα γραφεία Σχολικών Δραστηριοτήτων και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης να επιλέξουν τους εκπαιδευτικούς που πληρούν τις προϋποθέσεις και να μας αποστείλουν ονομαστικές καταστάσεις ηλεκτρονικά έως 3 Μαΐου 2017.

Το πρόγραμμα του σεμιναρίου καθώς και τα ονόματα των εκπαιδευτικών θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΚΠΕ Βελβεντού – Σιάτιστας (http://kpe-velvent.koz.sch.gr).

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση των σχολείων πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση των μελών ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση Υπευθύνου Σχολικών Δραστηριοτήτων /Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης πατήστε εδώ.