Jan 162015

Πρόσκληση εκδήλωσης συμμετοχής εκπαιδευτικών

στο Τριήμερο Σεμινάριο Εκπαιδευτικών του Εθνικού Δικτύου Π.Ε «Τουρισμός και Περιβάλλον»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Αρχανών-Ρούβα-Γουβών, στα πλαίσια  του Έργου  «ΔΡΑΣΕΙΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ» που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση», Άξονας Προτεραιότητας 7:   «Ενίσχυση της δια βίου εκπαίδευσης ενηλίκων στις 8 Περιφέρειες Σύγκλισης» (ΑΠ1717/06-02-2012 της ΕΥΔ) και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο–Ε.Κ.Τ.), και από εθνικούς πόρους, διοργανώνει τριήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο για εκπαιδευτικούς όλης της χώρας που συμμετέχουν στο Εθνικό Δίκτυο «Τουρισμός και Περιβάλλον», με τίτλο: “Τουρισμός και Περιβάλλον: Στα μονοπάτια του Πολιτισμού”

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 27, το Σάββατο 28 Φεβρουαρίου και την Κυριακή 1 Μαρτίου 2015 στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Αρχανών (Παλιό Κτήριο Δίας, Αρχάνες). Θα ξεκινήσει στις 16:30 της Παρασκευής και θα λήξει στις 15:00 το μεσημέρι της Κυριακής και απευθύνεται σε 80 εκπαιδευτικούς της χώρας.

ΣτοΣεμινάριο μπορούν να  συμμετάσχουν :

α) εκπαιδευτικοί από σχολικές μονάδες της χώρας ενταγμένες στο θεματικό δίκτυο «Τουρισμός και περιβάλλον».

β) εκπαιδευτικοί των συνεργαζόμενων ΚΠΕ του δικτύου

γ) Υπεύθυνοι Σχολικών δραστηριοτήτων των Δ/σεων που σχολεία τους ανήκουν στο δίκτυο.

δ) Εκπαιδευτικοί της συντονιστικής επιτροπής και της  Παιδαγωγικής ομάδας του Δικτύου

ε) Εκπαιδευτικοί  που δεν ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες και επιθυμούν να συμμετάσχουν στο δίκτυο.

Οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών θα υποβάλλονται στους Υπεύθυνους Σχολικών δραστηριοτήτων των Δ/σεων τους, μέχρι την Τετάρτη 28 Ιανουαρίου  2015

Για να δείτε την πρόσκληση κάντε κλικ Τριήμερο Σεμινάριο Εκπαιδευτικών του Εθνικού Δικτύου Π.Ε «Τουρισμός και Περιβάλλον»

Για να δείτε την αίτηση κάντε κλικ ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ