Nov 102014

Το ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας  στο πλαίσιο της Πράξης «Δράσεις Δια Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία» του Επιχειρησιακού Προγράμματος  «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», με τη συγχρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και εθνικών πόρων, προκηρύσσει τριήμερο εισαγωγικό σεμινάριο επιμόρφωσης 52 εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, με θέμα«Προωθώντας την αειφόρο ανάπτυξη στους μαθητές» βασισμένο στη θεματική ενότητα: «Από το Αμπέλι στο Κρασί» από την Παρασκευή 12 Δεκεμβρίου έως την Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014 στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Σιάτιστας στη Σιάτιστα.

Οι εκπαιδευτικοί που θα συμμετάσχουν προέρχονται από τις παρακάτω Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, που ανήκουν στην εμβέλεια του ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας

ΑΡΙΘΜ. ΕΚΠ/ΚΩΝ

ΝΟΜΟΣ

Π΄ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ.

Δ΄ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ.

1

ΚΟΖΑΝΗΣ

12

2

ΠΕΛΛΑΣ

3

ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

4

ΗΜΑΘΙΑΣ

ΣΥΝΟΛΟ

26

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να αποστείλουν την αίτηση συμμετοχής τους (υπόδειγμα)  στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων & Π.Ε. του νομού τους μέχρι την Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014.

Για να δείτε την προκήρυξη κάντε κλικ εδώ

Για να δείτε την αίτηση κάντε κλικ εδώ