Nov 242014

Το ΚΠΕ Κόνιτσας—Πραμάντων στο πλαίσιο  του Έργου  «ΔΡΑΣΕΙΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ» που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο–Ε.Κ.Τ.)  και από εθνικούς πόρους, διοργανώνουν τριήμερο Επιμορφωτικό Σεμινάριο για την επαγγελματική ομάδα των Εκπαιδευτικών όλης της χώρας που συμμετέχουν στο Εθνικό Δίκτυο «Παραδοσιακοί οικισμοί και φύση», με τίτλο: «Παραδοσιακοί Οικισμοί : Πολιτισμός – Περιβάλλον – Οικονομία – Κοινωνία».

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 19, 20 και 21 Δεκεμβρίου 2014 στις εγκαταστάσεις του Κ.Π.Ε. ΚΟΝΙΤΣΑΣ –ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ, στην Κόνιτσα.

Στο Σεμινάριο μπορούν να  συμμετάσχουν :

α) Εκπαιδευτικοί από σχολικές μονάδες ενταγμένες στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο «Παραδοσιακοί οικισμοί και φύση» από όλη τη χώρα. Ένας εκπαιδευτικός από κάθε σχολείο και ένας αναπληρωματικός.

β) Εκπαιδευτικοί των συνεργαζόμενων ΚΠΕ του δικτύου (1 τακτικός και ένας αναπληρωματικός).

γ) Εκπαιδευτικοί της συντονιστικής επιτροπής και της  Παιδαγωγικής ομάδας του Δικτύου.

δ) Οι  Υπεύθυνοι σχολικών δραστηριοτήτων  του Ν. Ιωαννίνων.

ε) Εκπαιδευτικοί  των Νομών Άρτας , Πρέβεζας,  Ιωαννίνων και Θεσπρωτίας (3 από Α/θμια και 2 από Β/θμια) που δεν ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες και πρόκειται να υλοποιήσουν την επόμενη σχολική χρονιά πρόγραμμα σχετικό με το Δίκτυο “Παραδοσιακοί οικισμοί και φύση».

Οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών θα κατατεθούν στους αντίστοιχους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων των Δ/νσεων που ανήκουν οι εκπαιδευτικοί μέχρι 21 Νοεμβρίου 2014. Οι Υπεύθυνοι παρακαλούνται να τις αποστείλουν στο ΚΠΕ Κόνιτσας-Πραμάντων μέχρι 24 Νοεμβρίου 2014 με Φαξ στο 2651023903  ή με email: kpekon@otenet.gr

Για να δείτε το έγγραφο με θέμα Πρόσκληση συμμετοχής εκπαιδευτικών σε τριήμερο Σεμινάριο – Εργαστήριο του Εθνικού Θεματικού Δικτύου Π.Ε. Παραδοσιακοί Οικισμοί και Φύση κάντε κλικ εδώ

Αίτηση ΚΠΕ ΚΟΝΙΤΣΑΣ