Oct 222018

Το ΚΠΕ Βελβεντού-Σιάτιστας, οργανώνει διήμερη ενημερωτική και εργαστηριακή δράση, στο πλαίσιο της πράξης «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) – Περιβαλλοντική Εκπαίδευση» του επιχειρησιακού προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού και Δια Βίου Μάθηση 2014-2020», Άξονας προτεραιότητας 6,  με τίτλο: «Μεθοδολογία υλοποίησης Προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπ/σης για μαθητές με προβλήματα αναπηρίας».

Το σεμινάριο διάρκειας 17 διδακτικών ωρών, θα πραγματοποιηθεί στο Βελβεντό το Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018 (ώρες 09.00-20.00) και την Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 (ώρες 09.00-14.30).

Το σεμινάριο απευθύνεται σε 40 εκπαιδευτικούς Π/βάθμιας και Δ/βάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης.

Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν πρέπει να υποβάλλουν την αίτησή τους στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης των Διευθύνσεών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης έως την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2018. Παρακαλούμε τα γραφεία Σχολικών Δραστηριοτήτων και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης να επιλέξουν τους εκπαιδευτικούς που πληρούν τις προϋποθέσεις και να μας αποστείλουν ονομαστικές καταστάσεις έως την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2018.

Για να δείτε τη σχετική πρόσκληση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.