Jun 182018

Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο ανάπτυξης δικτύου εκπαιδευτικών που υποστηρίζουν τη σχολική καινοτομία στην Ελλάδα, η Ελληνογερμανική Αγωγή προκηρύσσει διαγωνισμό εκπαιδευτικού σεναρίου, ο οποίος απευθύνεται σε Έλληνες εκπαιδευτικούς Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με αντικείμενο διδασκαλίας τις Θετικές Επιστήμες ή/και τη Μουσική με έπαθλο 4 υποτροφίες πλήρους παρακολούθησης και διαμονής στο Θερινό Σχολείο iMuSciCA , το οποίο θα λάβει χώρα από τις 1 – 6 Ιουλίου 2018 στον Μαραθώνα.
Αποστολή του σεναρίου στην ηλεκτρονική διεύθυνση plagiavlitis@ea.gr έως την Τετάρτη 20 Ιουνίου 2018. Οι επιτυχόντες θα ειδοποιηθούν ηλεκτρονικά μέχρι την Κυριακή 24 Ιουνίου 2018.

Διαγωνισμός εκπαιδευτικού σεναρίου iMuSciCA

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ ΜΕ ΕΠΑΘΛΟ 4 ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ iMuSciCA