May 072018

Στα πλαίσια του εορτασμού της Ημέρας της Ευρώπης, στις 09 Μαΐου 2018, παρακαλώ να προωθήσετε στα σχολικές μονάδες της αρμοδιότητάς σας, τα γραφεία σχολικών συμβούλων και υπεύθυνων σχολικών δραστηριοτήτων τη συνημμένη αφίσα και την πρόσκληση της εκδήλωσης που συνδιοργανώνουν το Κέντρο Ευρωπαϊκής πληροφόρησης – Europe Direct Δυτικής Μακεδονίας, η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας, ο Δήμος Αμυνταίου, ο Όμιλος Ενεργών Νέων Φλώρινας, και οι πρεσβευτές και οι δάσκαλοι – καθηγητές του προγράμματος Teachers4Europe Δυτικής Μακεδονίας.

Επίσης, παρακαλώ να προβείτε στις απαραίτητες ενέργειες αναφορικά με την έγκριση της άδειας όλων των μαθητών και εκπαιδευτικών που συμμετέχουν στην παραπάνω εκδήλωση.

Για να δείτε την πρόσκληση πατήστε εδώ.αφισα.ai

Ο Πρεσβευτής Β/βάθμιας Εκπ/σης Δυτ. Μακεδονίας
της εκπαιδευτικής δράσης Teacher4Europe