Apr 162018

Το Pierce – Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος διοργάνωσε, υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας, τον 4ο Μαθητικό Διαγωνισμό σκίτσου, γελοιογραφίας και κόμικς, με θέμα “Η Γυναίκα”.
Η Κριτική Επιτροπή, παρουσία και μελών της Οργανωτικής Επιτροπής, συνεδρίασε την Τρίτη 27 Μαρτίου 2018 και αξιολόγησε τα έργα των μαθητών, από σχολεία όλης της Ελλάδας, που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό. Η αξιολόγηση ανέδειξε 13 νικητές που θα λάβουν Βραβείο: 8 μαθητές Γυμνασίου, στις κατηγορίες σκίτσο, γελοιογραφία και κόμικς, καθώς και 5 μαθητές Λυκείου, στις αντίστοιχες κατηγορίες σκίτσο, γελοιογραφία και κόμικς. Επαίνους θα λάβουν για τα έργα τους 4 μαθητές Γυμνασίου και 8 μαθητές Λυκείου. Τα έργα όλων των μαθητών θα παραμείνουν εκτεθειμένα στους χώρους του Σχολείου μέχρι τα τέλη Μαΐου. Η έκθεση θα είναι επισκέψιμη μετά από συνεννόηση με τον Υπεύθυνο του Διαγωνισμού, κ. Ι. Κοσμά skitsofrenia@acg.edu τηλ. 2106009800 εσωτ. 1173.
Για να δείτε τα αποτελέσματα του διαγωνισμού πατήστε εδώ.