Mar 062018

37 σχολεία από την Ελλάδα, και ένα από την Κωνσταντινούπολη, το Ζωγράφειο Λύκειο, συμμετείχαν στους Αγώνες Τέχνης που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη στις 22-24 Φεβρουαρίου. Στους πανελλήνιους αυτούς μαθητικούς καλλιτεχνικούς αγώνες, στην κατηγορία «Μουσική», διαγωνίστηκε και το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας με το κιθαριστικό του σύνολο. Η Ορχήστρα Κιθαριστών “GuitAriston”, υπό την επιμέλεια και την καθοδήγηση του καθηγητή Ιωάννη Ζορπίδη, απέσπασε για δεύτερη συνεχή χρονιά το 3ο βραβείο, ερμηνεύοντας με μοναδικό τρόπο το ξεχωριστό του ρεπερτόριο και αφήνοντας άριστες εντυπώσεις σε κοινό και κριτές.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και τον υπεύθυνο καθηγητή του συνόλου για την εξαιρετική προσπάθεια που καταβάλουν για να αναδείξουν όχι μόνο την τέχνη τους, αλλά και το ίδιο το Σχολείο μας.

Για να δείτε το δελτίο τύπου της Σχολικής Μονάδας πατήστε εδώ.

view