Feb 262018

Σας ενημερώνουμε ότι οι Σχολικές Δραστηριότητες της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης σε συνεργασία με το Βρετανικό Συμβούλιο διοργανώνουν επιμορφωτικό σεμινάριο στα πλαίσια της Αγωγής Υγείας και της Θεματικής Εβδομάδας. Το σεμινάριο έχει σαν στόχο την παρουσίαση του εγκεκριμένου εκπαιδευτικού προγράμματος (με αρ. πρωτ. : Φ.13.1/164630/Δ2/3-10-2017 του ΥΠΠΕΘ) του Βρετανικού Συμβουλίου με τίτλο: “Δεξιότητες Ζωής ΙΙ : Αναπτύσσοντας Κοινωνικούς Επιχειρηματίες”.

Εξαιτίας της εργαστηριακής-βιωματικής μορφής του ο αριθμός των συμμετεχόντων θα είναι περιορισμένος (έως 30 άτομα) και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετέχουν πρέπει να αποστείλουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους μέχρι 28-2-2017, ημέρα Τετάρτη, στο email: tmsdr@dide.koz.sch.gr.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί, εκτός σχολικού ωραρίου, στην Βιβλιοθήκη του 2ου ΓΕΛ Κοζάνης (Ανδρέου Κάλβου 1, Τ.Κ. 50100 Κοζάνη) στις 27/4/2018, ημέρα Παρασκευή και ώρες 17.00 – 20.30. Ο εισηγητής θα είναι ο κος Στεργίου Κωνσταντίνος από το Βρετανικό Συμβούλιο.

Για να δείτε την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση πατήστε εδώ.