Feb 132018

Σας ενημερώνουμε ότι το ΚΠΕ Νάουσας προγραμματίζει τριήμερο θεματικό σεμινάριο στις 27-29 Απριλίου 2018 στο πλαίσιο των δράσεων που αναπτύσσει για το εθνικό θεματικό δίκτυο σχολείων «Γεωργία και Περιβάλλον»  το οποίο και συντονίζει.

Σκοπός του θεματικού σεμιναρίου η επιμόρφωση των εκπαιδευτικών και των δύο βαθμίδων εκπαίδευσης σχετικά με την παιδαγωγική και περιβαλλοντική διάσταση των  προγραμμάτων που υλοποιούν.

Το ΚΠΕ Νάουσας  προσκαλεί τους εκπαιδευτικούς που είναι ενταγμένοι στο εθνικό θεματικό δίκτυο «Γεωργία και Περιβάλλον» ή επιθυμούν ενταχθούν στο δίκτυο το τρέχων ή το επόμενο σχολικό έτος να συμμετάσχουν στις εργασίες του σεμιναρίου.

Για περισσότερες πληροφορίες, εκπαιδευτικό υλικό και προτεινόμενα θέματα υλοποίησης προγραμμάτων θα βρείτε  στην ιστοσελίδα του Δικτύου www.geoperi.gr.

Το ΚΠΕ θα δέχεται αιτήσεις ηλεκτρονικά  https://goo.gl/forms/RSPhmPhDdMIe6xaq1  έως την Πέμπτη 22 Μαρτίου 2018

και σε συνεργασία με τα γραφεία Σχολικών Δραστηριοτήτων και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης θα επιλέξει τους εκπαιδευτικούς που θα συμμετάσχουν.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ πατήστε εδώ.