Nov 162017

Απαντώντας στο με αρ. πρ. 2842/20-10-2017 έγγραφο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος και τα συνημμένα σε αυτό και σχετικά με το αντικείμενο του θέματος, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διοργάνωση και διεξαγωγή της 36ης Εθνικής Συνδιάσκεψης Επιλογής του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος που διοργανώνει το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο Νέων Ελλάδος από την 1 έως τις 4 Δεκεμβρίου 2017 στη Θεσσαλονίκη για μαθητές σχολικών μονάδων των Περιφερειακών Διευθύνσεων Π.Ε. & Δ.Ε. Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, Κεντρικής Μακεδονίας, Δυτικής Μακεδονίας, Θεσσαλίας και Ηπείρου.
Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο Νέων Ελλάδος είναι μη κερδοσκοπικό σωματείο με έδρα τη Θεσσαλονίκη και μέλος ενός πανευρωπαϊκού δικτύου με στόχο την προώθηση της ευρωπαϊκής διάστασης στην εκπαίδευση.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο πατήστε εδώ.

Για να δείτε το πρόγραμμα πατήστε εδώ.

Για να δείτε το ενημερωτικό φυλλάδιο πατήστε εδώ.

Για να δείτε τη λίστα των σχολικών μονάδων πατήστε εδώ.