Sep 222017

Το ΚΠΕ Καστοριάς σας ενημερώνει ότι σύμφωνα με την 20064/Δ2/23-11-2016 της Γεν. Δ/νσης Σπουδών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης του ΥΠΠΕΘ, προγραμματίζει την υλοποίηση ημερήσιων εκπαιδευτικών προγραμμάτων για σχολικές ομάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Περιφερειακών Ενοτήτων Δυτικής Μακεδονίας (Γρεβενών, Καστοριάς, Κοζάνης, Φλώρινας), για την περίοδο 16/10/2017 έως 20/12/2017.

Αιτήσεις – δηλώσεις συμμετοχής μπορούν να υποβάλλουν οι εκπαιδευτικοί στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ/νσής τους μέχρι την Παρασκευή 6/10/2017.

Υπενθυμίζουμε ότι η διάρκεια των ημερήσιων προγραμμάτων του ΚΠΕ Καστοριάς είναι 4 διδακτικές ώρες για την προσχολική ηλικία και 7 διδακτικές ώρες για μαθητές Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου. Οι συνοδοί εκπαιδευτικοί παρακολουθούν και έχουν την ευθύνη για τους μαθητές τους σε όλη τη διάρκεια του εκπαιδευτικού προγράμματος.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ.