Feb 212017

Σας ενημερώνουμε ότι οι Σχολικές Δραστηριότητες της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης σε συνεργασία με το Βρετανικό Συμβούλιο συνδιοργανώνουν επιμορφωτικό σεμινάριο στα πλαίσια της Αγωγής Υγείας και της Θεματικής Εβδομάδας. Το σεμινάριο έχει σαν στόχο την παρουσίαση του εγκεκριμένου εκπαιδευτικού προγράμματος (με αρ. πρωτ: 78091/Γ7/19-05-2014 του ΥΠΠΕΘ) του Βρετανικού Συμβουλίου με τίτλο: “Δεξιότητες Ζωής”.

Εξαιτίας της εργαστηριακής-βιωματικής μορφής του ο αριθμός των συμμετεχόντων θα είναι περιορισμένος. Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετέχουν πρέπει να αποστείλουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους μέχρι 3-3-2017, ημέρα Παρασκευή, στο email: tmsdr@dide.koz.sch.gr.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί, εκτός σχολικού ωραρίου, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 3ου ΓΕΛ Πτολεμαΐδας (επί της οδού Καραζάνου 7) στις 10/3/2017, ημέρα Παρασκευή και ώρες 17.00 – 20.00. Ο εισηγητής θα είναι από το Βρετανικό Συμβούλιο.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο και να κατεβάσετε την αίτηση πατήστε εδώ.