Dec 232016

Σας ενημερώνουμε ότι για την υποστήριξη του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ψηφιακής Δημιουργίας με τίτλο «Τα Φύλ(λ)α του Περιβάλλοντος» που συνδιοργανώνει το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης με τη Γενική Γραμματεία Ισότητας των Φύλων θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτική ημερίδα στο χώρο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, Ανδρέα Παπανδρέου 37, Μαρούσι στις 16/1/2017.
Η ημερίδα απευθύνεται στους Υπεύθυνους Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας Πολιτιστικών Θεμάτων, Σχολικών Δραστηριοτήτων και τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς. Παρακαλούμε όπως διευκολύνετε τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς που ανήκουν στις διευθύνσεις σας. Οι εκπαιδευτικοί παρακαλούνται να ενημερώσουν για τη συμμετοχή τους στο edutv@minedu.gov.gr δηλώνοντας το όνομα και το σχολείο ή ιδιότητά τους.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο πατήστε εδώ.