Oct 192016

Το Κ.Π.Ε. Μακρινίτσας (Κ.Π.Ε.Μ.) συντονίζει το Εθνικό Θεματικό Δίκτυο (Ε.Θ.Δ.) «Τα βότανα στη ζωή μας» το οποίο ιδρύθηκε στις 25/01/2016 με αρ. πρωτ. 11487/Δ2. Οι σκοποί και στόχοι του, προτεινόμενες θεματικές και όλες οι σχετικές πληροφορίες βρίσκονται στο σύνδεσμο του Ε.Θ.Δ. http://mvotana.weebly.com/.

Στο πλαίσιο του προγραμματισμού των δραστηριοτήτων του Κ.Π.Ε. για το τρέχον σχολικό έτος, θα θέλαμε να μας ενημερώσετε:

Αν επιθυμεί το σχολείο που εκπροσωπείτε να παραμείνει, στο δίκτυο

(για τα υπάρχοντα μέλη του δικτύου)

Αν επιθυμεί το σχολείο που εκπροσωπείτε να ενταχθεί, στο δίκτυ

(για νέα μέλη του δικτύου)

Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να παραμείνουν ή να ενταχθούν στο δίκτυο, πρέπει να στείλουν την ενυπόγραφη αίτησή τους μέχρι την Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2016 στον υπεύθυνο Π.Ε. ή Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης στην οποία ανήκουν.

Οι αιτήσεις θα σταλούν από τους υπεύθυνους Π.Ε. ή Σχολικών Δραστηριοτήτων στο Κ.Π.Ε. Μακρινίτσας, μέχρι την Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 2016.

Για να δείτε τη σχετική πρόσκληση και την αίτσηση του ΚΠΕ Μακρινίτσας πατήστε εδώ.