Oct 072016

Σας ενημερώνουμε ότι το Κέντρο Ευρωπαϊκών και Διεθνών Υποθέσεων και η Έδρα UNESCO του Πανεπιστημίου Λευκωσίας διοργανώνουν το 2ο Μεσογειακό Μαθητικό Συνέδριο με θέμα «Σχεδιάζοντας το Σύγχρονο Υπόδειγμα της Πατρίδας μου. Πολιτισμός – Κοινωνία – Ελευθερία. Η Οπτική των Νέων» στις 17 – 21 Νοεμβρίου 2016 στη Λευκωσία. Στη διοργάνωση συμμετέχει, επίσης, η Οργάνωση Λειτουργών Μέσης Παιδείας Κύπρου (ΟΕΛΜΕΚ).
Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί με τη συμμετοχή μαθητών Λυκείων της Κύπρου και της Ελλάδας.

Οι ενδιαφερόμενοι για τη συμμετοχή στο εν λόγω Συνέδριο, όπως και για όλες τις πληροφορίες που το αφορούν, μπορούν να απευθύνονται: στον κ. Νικόλαο Α. Κούκη (e-mail: nikosakoukis@yahoo.gr, τηλ.: 6937066042) και στον κ. Κυριακό Ε. Γεωργίου (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας, e-mail: georgiou.k@unic.ac.cy, τηλ.: 0035-722841609 γραφείο και 0035-799660215 ψηφιακό). Οι δηλώσεις ενδιαφέροντος πρέπει να αποσταλούν με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο μέχρι τις 15 Οκτωβρίου 2016. Για την επιλογή των σχολείων θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του 2ου Μεσογειακού Μαθητικού Συνεδρίου κάντε κλικ εδώ

Για να δείτε το Παράρτημα του 2ου Μεσογειακού Μαθητικού Συνεδρίου κάντε κλικ εδώ