Feb 012016

Το διεθνές περιοδικό «ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – το περιοδικό για την ανοικτή και εξ αποστάσεως εκπαίδευση και την εκπαιδευτική τεχνολογία», καλεί κάθε ενδιαφερόμενο ερευνητή, ακαδημαϊκό, εκπαιδευτικό να καταθέσει άρθρα προς κρίση και δημοσίευση για το ειδικό τεύχος με θέμα «Εξ Αποστάσεως Μάθηση και Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνίας στη Σχολική Εκπαίδευση»

Πληροφορίες: http://journal.openet.gr/index.php/openjournal/index

Αγαπητοί συνάδελφοι, μπορείτε να στείλετε άρθρο σας, το οποίο θα κριθεί ανώνυμα προς δημοσίευση στο περιοδικό ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ έως την Κυριακή 10 Απριλίου 2016.  Το άρθρο σας θα πρέπει να είναι σχετικό με τη θεματολογία του ειδικού τεύχους «Εξ Αποστάσεως Μάθηση και Τεχνολογίες πληροφορίας και Επικοινωνίας στη Σχολική Εκπαίδευση».

Στην ιστοσελίδα το περιοδικού θα βρείτε όλες τις λεπτομέρειες για τη συγγραφή και δημοσίευση. Το άρθρα σας μπορείτε να το στείλετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση του περιοδικού openeducation.journal@gmail.com

Η Εκδοτική Επιτροπή του περιοδικού «Ανοικτή Εκπαίδευση»

Αντώνης Λιοναράκης, καθηγητής ΕΑΠ

Ευαγγελία (Γκέλη) Μανούσου, ΣΕΠ του ΕΑΠ