Apr 032015

Το Σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης, οι οποίοι ανήκουν στο Δίκτυο «Τα Ευρωπαϊκά Ορειβατικά Μονοπάτια Ε6 και Ε4», σε Υπευθύνους Π.Ε. και Σχ. Δραστηριοτήτων οι οποίοι έχουν σχολεία τους στο Δίκτυο και σε εκπαιδευτικούς μέλη Π.Ο. των συνεργαζόμενων με το Δίκτυο Κ.Π.Ε. Επίσης μπορούν να συμμετάσχουν εκπαιδευτικοί οι οποίοι δεν ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες, αλλά πρόκειται να ενταχθούν και να υλοποιήσουν πρόγραμμα στα πλαίσια του δικτύου την επόμενη σχολική χρονιά, εφόσον υπάρξουν κενές θέσεις. Ο μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων θα είναι 55 άτομα, συμπεριλαμβανομένων των μελών της Π.Ο. του ΚΠΕ Μαρώνειας, των εισηγητών, των μελών Π.Ο. συνεργαζόμενων με Δίκτυο ΚΠΕ (σύνολο 10 ΚΠΕ-1 εκπαιδευτικός ανά ΚΠΕ), των επιμορφούμενων εκπαιδευτικών του Δικτύου και των οδηγών βουνού. Σημειωτέον ότι λόγω σύγκλισης της συντονιστικής επιτροπής του δικτύου, σε ότι αφορά στους Υπευθύνους Π.Ε. και Σ.Δ και στα μέλη Π.Ο. ΚΠΕ, θα τηρηθεί προτεραιότητα συμμετοχής σε αυτούς που ανήκουν στη Συντονιστική και Παιδαγωγική ομάδα του δικτύου, και σε περίπτωση μη κάλυψης των διατιθέμενων θέσεων, αυτές θα καλυφθούν από λοιπές αιτήσεις.

Η Συνάντηση Εργασίας θα πραγματοποιηθεί στη Μαρώνεια και στην οροσειρά της Ροδόπης από τις 15 έως 17 Μαΐου 2015. Συγκεκριμένα, η πρώτη ημέρα του σεμιναρίου δηλαδή η 15η Μαΐου θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Μαρώνειας, ενώ η 2η και 3η ημέρα στην οροσειρά της Ροδόπης.

Για να δείτε την πρόσκληση κάντε κλικ εδώ