Mar 262015

Εαρινό Παζάρι 2015

Η ΑΡΣΙΣ-Κοζάνης σας προσκαλεί, στις 27, 28, 29 Μαρτίου και ώρες από 10:00 έως 22:00, στο χώρο της, στο πλακόστρωτο της Αγίου Χριστοφόρου, στο εαρινό παζάρι της για να κάνετε τις πασχαλινές (και όχι μόνο) αγορές σας.

Στο παζάρι μας θα βρείτε χειροποίητες λαμπάδες, πασχαλινά και ανοιξιάτικα διακοσμητικά, κατασκευές, δώρα και πολλά άλλα που κατασκεύασαν με μεράκι και δημιουργικότητα τα παιδιά και οι εθελοντές του Ελεύθερου Σχολείου μας.

Στις παράλληλες δράσεις του παζαριού, που θα αρχίζουν καθημερινά στις 07:00 το απόγευμα, φιλοξενούμε:

Παρασκευή 27 Μαρτίου

το παιδικό εργαστήρι κατασκευής πασχαλινών καρτών, με τη Γλυκερία Παυλίδου

Σάββατο 28 Μαρτίου

το Δημοτικό Ωδείο Κοζάνης

Σύνολο κιθάρας fire play, της Ελένης Τσιλιμπάκου

Συνωμοσία κρουστών της τάξης ενηλίκων, του Σάκη Κουκουμπέση

Κυριακή 29 Μαρτίου

τους Trio E’Dama

σε ένα μουσικό πρόγραμμα με έντεχνα, λαϊκά και ρεμπέτικα τραγούδια.

Όλες οι κατασκευές θα διατίθενται σε συμβολικές τιμές με σκοπό την ενίσχυση της λειτουργίας του Ελεύθερου Σχολείου.

Περισσότερες πληροφορίες για τις δράσεις της ΑΡΣΙΣ Κοζάνης, αλλά και για πιθανούς τρόπους υποστήριξης της προσπάθειας της, μπορείτε να βρείτε στο τηλέφωνο 2461049799, στο e-mail: infokoz@arsis.gr, στο δικτυακό τόπο: www.arsiskozanis.blogspot.gr ή μέσω της σελίδας www.facebook.com/Arsis.Kozanis.