Feb 022015

Ο Δήμος Κοζάνης σε συνεργασία με την Α’βαθμια εκπαίδευση, την Διεύθυνση Κτηνιατρικής της Π.Ε. Κοζάνης και το Φιλοζωικό Σωματείο ΄΄Αγγίζωο΄΄ ξεκινά ένα πρόγραμμα προώθησης της ζωοφιλίας σε μαθητές της Α’βάθμιας εκπαίδευσης.

Για το λόγο αυτό και ως προοίμιο του προγράμματος διοργανώνει ενημερωτική ομιλία τη Δευτέρα 9/2/2015 στις 18:30μ.μ. στο «ΚΟΒΕΝΤΑΡΕΙΟ» (αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου) με εισηγητές τον κ. Ζώη Γακίδη, Δ/ντή της Δ/νσης Κτηνιατρικής της Περιφερειακής Ενότητας Κοζάνης, την κ. Ελένη Τασοπούλου, Αντιδήμαρχο Περιβάλλοντος του Δήμου Κοζάνης, την κ. Βασιλική Βέλκου, υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ/νσης Α/βάθμιας Εκπαίδευσης και εκπρόσωπο του Φιλοζωικού Σωματείου ΄΄Αγγίζωο΄΄.

Η ενημερωτική αυτή εκδήλωση απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, αλλά και σε όλους τους δημότες.

Δ/ΝΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ