Feb 052014

Υλοποίηση επιμορφωτικού σεμιναρίου στο ΚΠΕ Καστοριάς

«Τόπος και Τοπίο: Ερμηνεύοντας το Περιβάλλον στο Ελληνικό Σχολείο»

Το ΚΠΕ Καστοριάς στο πλαίσιο της Πράξης «ΔΡΑΣΕΙΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ, άξονας προτεραιότητας 8» που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο – Ε.Κ.Τ.)  και από εθνικούς πόρους, θα οργανώσει θεματικό (Β΄ επιπέδου) τριήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο για την επαγγελματική ομάδα των εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης στην Καστοριά, την Παρασκευή 7, το Σάββατο 8 και την Κυριακή 9 Μαρτίου 2014.

Το θέμα του σεμιναρίου είναι: «Τόπος και Τοπίο: Ερμηνεύοντας το Περιβάλλον στο Ελληνικό Σχολείο».

Το σεμινάριο έχει έναρξη στις 16:30 της Παρασκευής και λήξη στις 14:30 το μεσημέρι της Κυριακής.

Η θεματολογία του σεμιναρίου σχετίζεται άμεσα και με τις θεματικές ενότητες του Εθνικού Θεματικού Δικτύου Π.Ε. «Βιοποικιλότητα: Το Εργαστήρι της Ζωής»  που συντονίζει το ΚΠΕ Καστοριάς.

Η λίστα συμμετοχών και οι αιτήσεις από κάθε διεύθυνση πρέπει να αποσταλούν ηλεκτρονικά στο ΚΠΕ Καστοριάς (kpekast1@otenet.gr) μέχρι το μεσημέρι, ώρα 14:00, της Πέμπτης 13 Φεβρουαρίου 2014.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το σχετικό έγγραφο : ΚΠΕ Καστοριάς