Nov 212013

Σας γνωρίζουμε, στα πλαίσια της συνεργασίας μας, ότι η «Κοβεντάρειος» Δημοτική Βιβλιοθήκη Κοζάνης σε συνεργασία με το Μαμάτσειο – Μποδοσάκειο  Γ.  Νοσοκομείο  Κοζάνης, με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα  για το AIDS, προγραμματίζουν σειρά ενημερώσεων για τα Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα (Σ.Μ.Ν)- AIDS  και σε μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κοζάνης.

Οι παραπάνω δράσεις που θα έχουν διάρκεια 2 ώρες, θα πραγματοποιηθούν από  την υπεύθυνη ενημέρωσης για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα του Μαμάτσειου Γ. Νοσοκομείου Κοζάνης κ. Παρασκευή Δρογούτη, επισκέπτρια υγείας, από τη Δευτέρα 9/12/2013 έως  την Παρασκευή 13 /12 /2013  και θα φιλοξενηθούν στον καινούργιο χώρο του media lamp της ΚΔΒΚ, καθημερινά και τις ώρες  10:00π.μ έως 14:00μ.μ

Παρακαλούμε  να ενημερώσετε τα σχολεία της εποπτείας σας, έτσι ώστε να δηλώσουν έγκαιρα τη συμμετοχή τους το αργότερο, μέχρι  τις 5/12/2013 στα παρακάτω τηλέφωνα: