Oct 152013

Το ΚΠΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ στο πλαίσιο της Πράξης «Δράσεις Δια Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία» Α.Π.8/ Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», με τη συγχρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και εθνικών πόρων με τελικό δικαιούχο το Ίδρυμα Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης, θα διοργανώσει διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο, για την επαγγελματική ομάδα των εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης των Νομών Εμβέλειας του ΚΠΕ Γρεβενών, τις ημέρες  Παρασκευή 22 και Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013, με θέμα: «Τα μανιτάρια στο κοινωνικοοικονομικό και οικολογικό πλέγμα »

Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί στο χώρο του ΚΠΕ Γρεβενών, Μαθητική Εστία Γρεβενών και στο Δ.Δ. Ζιάκα  (Κατασκηνώσεις Ζιάκα-Γρεβενών). Αφορά εκπαιδευτικούς με προηγούμενη επιμόρφωση και εμπειρία σε θέματα Π.Ε και  απευθύνεται:

α) Σε εκπαιδευτικούς των Διευθύνσεων Α/θμιας Κοζάνης, Καστοριάς, Φλώρινας, Ημαθίας, Πιερίας, Ανατολικής Θεσσαλονίκης, Δυτικής  Θεσσαλονίκης, Ιωαννίνων Τρικάλων και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης, Καστοριάς, Φλώρινας, Ημαθίας, Πιερίας, Ανατολικής Θεσσαλονίκης, Δυτικής  Θεσσαλονίκης, Ιωαννίνων, Τρικάλων, Λάρισας, Μαγνησίας, Καρδίτσας.

Αριθμ. Εκπαιδ.(3+2 αναπληρωματικοί)

Οι αιτήσεις συμμετοχής των εκπαιδευτικών να αποσταλούν στους Υπευθύνους Σχολικών Δραστηριοτήτων το αργότερο  μέχρι την  Παρασκευή 25/10/2013.

Για να δείτε το έγγραφο κάντε κλικ εδώ