Oct 042016

Το ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας για το χρονικό διάστημα από 20 Οκτωβρίου 2016 μέχρι τις 16 Δεκεμβρίου 2016 θα υλοποιήσει ημερήσια προγράμματα για σχολικές ομάδες και τους συνοδούς εκπαιδευτικούς τους. Οι σχολικές ομάδες προέρχονται από σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας (Νομός) Κοζάνης. Θα επιλεγούν σχολικές ομάδες κατά προτίμηση εκείνες που πρόκειται να υλοποιήσουν ή υλοποιούν στην τρέχουσα σχολική χρονιά περιβαλλοντικό πρόγραμμα σχετικό με τα προγράμματα του ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας και δεν έχουν επισκεφτεί του ΚΠΕ την προηγούμενη σχολική χρονιά.

Προκειμένου να γίνει ο προγραμματισμός των επισκέψεων, καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν σχετική αίτηση στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης.

Γυμνάσιο και Λύκειο: «Λάφιστα, το φαράγγι των μύθων και των υδάτινων ήχων», «Δάσος, κιβωτός ζωής», «Σεργιάνι στο χρόνο», «Ροδάκινο το μυρωδάτο», με μέγιστο αριθμό μαθητών 30

Οι Υπεύθυνοι Σχολικών Δραστηριοτήτων, να διαβιβάσεουν το έγγραφο στις σχολικές μονάδες της αρμοδιότητάς του. Οι αιτήσεις αφού αξιολογηθούν από τους Υ.Σ.Δ. να σταλούν στο ΚΠΕ Βελβεντού μέχρι τις 13 Οκτωβρίου.

Για να δείτε το σχετικό έγραφο του ΚΠΕ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ κάντε κλικ εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ ΒΕΛΕΒΕΝΤΟΥ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ πατήστε εδώ.