Jan 192016

Ύστερα από την έγκριση της συνέχισης του δικτύου «Αειφορική Τεχνολογία» με συντονιστικό φορέα το ΚΠΕ Κέρκυρας για τα επόμενα δύο σχολικά έτη (2015-16 & 2016-17) με το παραπάνω σχετικό, επισυνάπτουμε αίτηση συμμετοχής των σχολείων και παρακαλούμε για την προώθησή της στα σχολεία.

Περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν στο website του ΚΠΕ Κέρκυρας, όπου μπορούν να συμπληρώσουν και την ηλεκτρονική φόρμα εδώ: https://sites.google.com/site/kpekerkyras/diktya/aeiphorike-technologia/a

Για να δείτε το σχετικό έγγραφο του ΚΠΕ πατήστε εδώ

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ

Jan 192016

Το ΚΠΕ Φιλίππων σύμφωνα με την απόφαση έγκρισης με αρ. Πρωτ. 213789 /Δ2/30-12-2015 της Γενικής Δ/νσης Σπουδών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης – Τμήμα Δ΄ Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας ‘Ερευνας και Θρησκευμάτων θα συντονίσει και θα λειτουργήσει Εθνικό Θεματικό Δίκτυο με τίτλο «Η πόλη, η κατοικία και το φυσικό περιβάλλον στην αρχαία και πρόσφατη παράδοση», για τα σχολικά έτη 2015-2016, 2016-2017 και 2017-2018.

Παρακαλούμε να ενημερωθούν οι διευθύνσεις της χώρας, έτσι ώστε όσα Σχολεία επιθυμούν να ενταχθούν στο Δίκτυο να αποστείλουν αίτηση μέσω των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων ή Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης των αντίστοιχων Διευθύνσεων.

Ευχαριστούμε ΚΠΕ Φιλίππων

Για να δείτε το έγγραφο με θέμα : Ίδρυση και λειτουργία ΕΘΔ του ΚΠΕ Φιλίππων με τίτλο: «Η πόλη, η κατοικία και το φυσικό περιβάλλον στην αρχαία και πρόσφατη παράδοση» πατήστε εδώ

Για να κατεβάσετε την αίτηση του ΚΠΕ πατήστε εδώ