Nov 182013

Σας ενημερώνουμε ότι το ΚΠΕ Νάουσας προτίθεται να υλοποιήσει θεματικό σεμινάριο στο πλαίσιο του δικτύου «Γεωργία και Περιβάλλον» με τίτλο:

«Ενεργός πολίτης- συνειδητοποιημένος καταναλωτής: Από το χωράφι στο πιάτο μας»,

στις 7, 8 και 9 Φεβρουαρίου 2014.

Στο θεματικό σεμινάριο μπορούν να συμμετάσχουν 50 Εκπαιδευτικοί και των δυο βαθμίδων εκπαίδευσης, οι οποίοι

• υλοποιούν στα σχολεία τους Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης-σχέδιο εργασίας- project αντίστοιχης θεματολογίας μ’ αυτής του δικτύου και είναι ενταγμένοι στο δίκτυο «Γεωργία και Περιβάλλον».
  • προτίθενται να υλοποιήσουν Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης – σχέδιο εργασίας – project Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης αντίστοιχης θεματολογίας φέτος ή/και την επόμενη χρονιά και επιθυμούν να ενταχθούν στο δίκτυο «Γεωργία και Περιβάλλον».

Παρακαλούμε τους Υπευθύνους σχολικών Δραστηριοτήτων και τους Υπευθύνους Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης των Δ/σεων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης να κοινοποιήσουν και να ενημερώσουν τις σχολικές μονάδες ευθύνης τους την παρούσα πρόσκληση και να μας αποστείλουν έως 15/12/2013 τις αιτήσεις των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών καθώς και τη δική τους αν επιθυμούν να συμμετάσχουν.

Πρόσκληση συμμετοχής εκπαιδευτικών σε τριήμερο σεμινάριο του Δικτύου Γεωργία και Περιβάλλον που συντονίζει το Κ.Π.Ε. Νάουσας

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΉΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ