Oct 022013

Σύμφωνα με το υπ’ αριθμ. 12342/3-92013 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ με θέμα : «Καθιέρωση της “Εβδομάδας Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης”», σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμα που θα ακολουθηθεί από τον Υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων, στο πλαίσιο των υποχρεώσεων του, για την περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση των εκπαιδευτικών, των μαθητών και των γονέων – κηδεμόνων στην δεύτερη εβδομάδα του Οκτωβρίου για τις σχολικές μονάδες της Περιφερειακής Ενότητας Κοζάνης είναι :

Δείτε το έγγραφο κάνοντας κλικ εδώ

Oct 022013

Το ΚΠΕ Βελβεντού Σιάτιστας  στο πλαίσιο της Πράξης «Δράσεις Δια Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία» του Επιχειρησιακού Προγράμματος  «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», με τη συγχρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και εθνικών πόρων, προκηρύσσει τριήμερο εισαγωγικό σεμινάριο επιμόρφωσης 52 εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, με θέμα «Προωθώντας την αειφόρο ανάπτυξη στους μαθητές» βασισμένο στη θεματική ενότητα: «Περιβαλλοντικές και παραδοσιακές προεκτάσεις στο δομημένο περιβάλλον» από την Παρασκευή 29 Νοεμβρίου έως την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να αποστείλουν την αίτηση συμμετοχής τους (υπόδειγμα)  στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων & Π.Ε. του νομού τους μέχρι τη Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2013.

Προκήρυξη τριήμερου εισαγωγικού σεμιναρίου επιμόρφωσης εκπαιδευτικών

Αίτηση σεμιναρίου