Jun 032013

Τη Δευτέρα 3 Ιουνίου η βάση δεδομένων θα παραμείνει ανοικτή, ώστε τα σχολεία να κάνουν διορθώσεις με βάση τις παρατηρήσεις που έχουν σταλεί. Από την Τρίτη αρχίζει η επικοινωνία με τα σχολεία που βρίσκονται ψηλά στην κατάταξη για πιστοποίηση της βαθμολογίας. Μέχρι την Παρασκευή 14 Ιουνίου θα αναρτηθεί ο κατάλογος των βραβευμένων και διακεκριμένων σχολείων της σχολικής χρονιάς 2012-13.

Jun 032013

Σας ενημερώνουμε ότι η προγραμματιζόμενη εκδήλωση στο Δημοτικό Πάρκο Κοζάνης αναβάλετε λόγω κακών καιρικών συνθηκών.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

H Δημοτική Κοινότητα και το γραφείο Εθελοντισμού του Δήμου Κοζάνης, στα πλαίσια των εκδηλώσεων του Δήμου Κοζάνης για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος, με τη συνδρομή διαφόρων εκπαιδευτικών Φορέων και Συλλόγων της πόλης μας, σας προσκαλούν στην ημερίδα με θέμα « Κινούμαι οικολογικά – Παίζω – Μαθαίνω- Προστατεύω το Περιβάλλον», στο Δημοτικό Κήπο Κοζάνης την Τετάρτη 5 Ιουνίου 2013 και ώρα 17:00μ.μ

Απόκτηση Οικολογικής Συνείδησης

Τα οφέλη της Προστασίας του Περιβάλλοντος

Στην ημερίδα Επιστημονική Ομάδα του Τ.Ε.Ι. Δυτικής Μακεδονίας θα μας παρουσιάσει ηλεκτροκίνητα οχήματα (έκθεση αυτοκινήτου, scooter, ποδηλάτου), ενώ παράλληλα  κατά τη διάρκεια της Ημερίδας θα παρουσιαστούν τρόποι κατασκευής διαφόρων παιχνιδιών, από ανακυκλώσιμα υλικά, τα οποία μπορεί ο καθένας να φέρει μαζί του, καθώς και διάφοροι Εναλλακτικοί και παραδοσιακοί τρόποι ψυχαγωγίας για μικρούς και μεγάλους.

Η παρουσίας σας, θα είναι ιδιαίτερη τιμή για μας.

Ο πρόεδρος της Δημ. Κοινότητας  Κοζάνης                                  Υπεύθυνη του Γραφείου   Εθελοντισμού Κοζάνης

ΠΑΤΣΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                                                          ΚΑΚΟΥΛΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ:

TEΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ  / ΚΕΝΤΡΟΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ

Δρ. ΚΙΚΗΣ Β.  Υπεύθυνος ΚΕΝΤΡΟΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ (ΚΤΕ)

ΣΤΗΜΟΝΙΑΡΗΣ Δ.  Υπεύθυνος Εργαστηρίου Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας

ΚΟΥΡΟΥΣ  Ι. : Υπεύθυνος Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ/θμίας  Εκπαίδευσης Κοζάνης

Μαρούδη- Χαραλαμπίδου Ε.  : Ιστορικός, Υπεύθυνη Παρουσίασης Παραδοσιακών Παιχνιδιών

Σχολικές Μονάδες Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης

Ένωση Γονέων  & Κηδεμόνων Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης