Mar 192013

Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ διοργανώνει το Σεμινάριο “Αναπτύσσοντας ντοκυμαντέρ στα σχολεία” στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού έργου MEDEAnet.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, οι οποίοι έχουν ήδη εμπειρία στη δημιουργία βίντεο στο πλαίσιο σχολικών δραστηριοτήτων. Κατά τη διάρκειά του, θα γίνει ανταλλαγή απόψεων των καλών πρακτικών αξιοποίησης βίντεο σε σχολικές δραστηριότητες με Ευρωπαίους καθηγητές μέσω διαδικτύου.

Θα επιμορφωθούν 20 εκπαιδευτικοί. Δεν προβλέπεται οικονομική κάλυψη ημερήσιας αποζημίωσης, μετακινήσεων και άλλων δαπανών.

Μπορείτε να υποβάλετε τη συμμετοχή σας έως τις 27 Μαρτίου στη φόρμα:

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 5-7 Απριλίου 2013 στην Αίθουσα: Έλλη Παππά του

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ.

Επισυνάπτονται  οι εκπαιδευτικοί στόχοι και  το πρόγραμμα του επιμορφωτικού σεμιναρίου.

MEDEAnet_workshop_1

Docs@Greece_2