ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Ν. ΚΟΖΑΝΗΣ

Έναρξη Επιμόρφωσης "Εγκατάσταση, Διαχείριση και Ασφάλεια Ιστότοπου στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο με το Σύστημα Διαχείρισης Περιεχομένου ανοικτού κώδικα Joomla 3.3.6"

Η περίοδος εγγραφών στην Επιμόρφωση του Κε.Πλη.Νε.Τ. με θέμα «Εγκατάσταση, Διαχείριση και Ασφάλεια Ιστότοπου στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο με το Σύστημα Διαχείρισης Περιεχομένου ανοικτού κώδικα Joomla 3.3.6» ολοκληρώθηκε και κατατέθηκαν συνολικά 109 αιτήσεις.

Για τη διευκόλυνση των εκπαιδευτικών, η επιμόρφωση θα γίνει εξ' αποστάσεως μέσω της Πλατφόρμας Ασύγχρονης Τηλεκπαίδευσης του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (http://e-learning.sch.gr) και θα έχει διάρκεια τριών (3) εβδομάδων.

Οι εκπαιδευτικοί θα μπορούν στο δικό τους χώρο και χρόνο που επιθυμούν, να παρακολουθήσουν το Επιμορφωτικό Υλικό και να ολοκληρώσουν τις Δραστηριότητες. Θα μπορούν να αναρτούν ερωτήσεις και να λαμβάνουν απαντήσεις από τους επιμορφωτές και εφόσον προκύψει ανάγκη, θα πραγματοποιηθούν υποστηρικτικά εργαστήρια στην Αίθουσα Τηλεδιάσκεψης του Κε.Πλη.Νε.Τ. στο 2ο ΓΕΛ Κοζάνης, σε μέρες και ώρες που θα ανακοινωθούν στην πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης του ΠΣΔ (e-learning).

Για την 1η εβδομάδα οι συμμετέχοντες θα πρέπει :

1. Άμεσα να εγγραφούν ηλεκτρονικά στο μάθημα (http://e-learning.sch.gr/course/view.php?id=1551) χρησιμοποιώντας το e-mail που δήλωσαν και τον κωδικό εγγραφής που θα αποσταλεί στο e-mail αυτό.

2. Να παρακολουθήσουν το Επιμορφωτικό Υλικό των ενοτήτων ΕισαγωγήΑπαραίτητες ενέργειες πριν την εγκατάσταση και Πραγματοποίηση Εγκατάστασης Ιστότοπου Joomla στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

3. Να ολοκληρώσουν και να παραδώσουν ηλεκτρονικά μέχρι τις 08/03/2015, την 1η Δραστηριότητα "Εγκατάσταση Joomla 3.3.6".

Η επικοινωνία με τους επιμορφωτές θα γίνεται ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας του μαθήματος.

Παρακαλείστε να ελέγχετε τακτικά το e-mail σας καθώς και να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις που θα αναρτώνται στην πλατφόρμα.