Ανακοίνωση για το e-school

Παρακαλούνται οι διευθυντές των σχολικών μονάδων σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς που είναι υπεύθυνοι σε κάθε σχολική μονάδα για το e-school, να ακολουθήσουν τις οδηγίες του επισυναπτόμενου αρχείου και να προβούν στις εξής ενέργειες:

1) Ολοκλήρωση ενεργειών προηγούμενου διδακτικού έτους (διασταύρωση όλων των μαθητών / καθηγητών, βαθμοί, απουσίες, έκδοση αποτελεσμάτων, τυχόν επανεξετάσεις), μέχρι Παρασκευή 15/10/2010.

2) Ολοκλήρωση αρχικών ενεργειών τρέχοντος διδακτικού έτους (εισαγωγή καθηγητών και ανανεώσεις εγγραφών μαθητών από το προηγούμενο διδακτικό έτος, εγγραφή νέων μαθητών, δημιουργία τμημάτων και ένταξη μαθητών σ' αυτά), μέχρι Παρασκευή 22/10/2010.

Να ενημερωθούν ενυπόγραφα όλοι οι εμπλεκόμενοι εκπαιδευτικοί.

Σημ: Η χρήση του e-school είναι υποχρεωτική

Attachments:
FileDescriptionFile size