ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Το Τεχνολογικό ίδρυμα Θεσσαλονίκης σας προσκαλεί στο εκπαιδευτικό σεμινάριο, που διοργανώνει την Πέμπτη  7 Μαίου 2015 στην πόλη της Κoζάνης, με ώρα έναρξης 14:00 μμ.

Το σεμινάριο υλοποιείται στα πλαίσια της Δράσης Α8 του έργου ΣΤΗΡΙΖΩ, και στοχεύει στην εκπαίδευση των Καθηγητών Πληροφορικής (ΠΕ 19-20), στη χρήση και αξιοποίηση τόσο των υφιστάμενων υποδομών ΤΠΕ όσο και των υποδομών που εγκαθίστανται στα πλαίσια του «Ψηφιακού Σχολείου».

Το σεμινάριο θα έχει τη μορφή ζωντανής αναπαράστασης σε εργαστηριακό περιβάλλον, θα έχει διάρκεια επτά εκπαιδευτικές ώρες, με εισηγητές εργαζόμενους του ΙΤΥΕ. Θα αναπτυχθούν οι ακόλουθες θεματικές ενότητες:

·         Εισαγωγή στο Έργο ΣΤΗΡΙΖΩ

·         Το «Ψηφιακό Σχολείο»

·         Διαδραστικοί Πίνακες

·         Υποστήριξη ΣΕΠΕΗΥ με Windows2003 Server

·         Υπηρεσίες Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου

Οι εισηγητές του Σεμιναρίου θα είναι

Διαμαντάρας Κ.

Βασιλείου Α.

Ρεβανής Χρ.

Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί  Πέμπτη, 7 Μαίου 2015 14:00- Στο αμφιθέατρο Μηχανικών Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών  στην οδό Καραμανλή & Λυγερής (Επάνω από το Supermarket Μαρινόπουλο στον δρόμο για Θεσσαλονίκη).

Για να δηλώσετε συμμετοχή, παρακαλούμε να πραγματοποιήσετε είσοδο στο http://training.sch.gr με τα στοιχεία σύνδεσής σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και επιλέξτε το σεμινάριο.

Για κάθε πρόσθετη πληροφορία μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 801-11-801-81 ή στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..