Επιτροπή Επιμόρφωσης Κοζάνης

Προς

Tους Δ/ντές Α/βάθμιας & Β/ βάθμιας Εκπαίδευσης  Ν. Κοζάνης

ΘΕΜΑ: Ενημερωτική Ημερίδα

Κατά την τρέχουσα επιμορφωτική περίοδο οι εκπαιδευτικοί θα υποβάλουν αιτήσεις συμμετοχής της Πράξης «Επιμόρφωση των εκπαιδευτικών στην αξιοποίηση των τεχνολογιών πληροφορικής και επικοινωνιών στην εκπαίδευση» μόνο μέσω του Internet. Για να αντιμετωπίσουμε ενδεχόμενα προβλήματα που θα δημιουργηθούν στα σχολεία που δε διαθέτουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, αλλά και για να σας ενημερώσουμε γενικότερα για την πορεία του έργου, σας καλούμε σε Ημερίδα Ενημέρωσης την Πέμπτη, 23/01/2003, ώρα 13:00, στην αίθουσα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ν. Κοζάνης.

Κατά την Ημερίδα θα σας διανεμηθούν οι κωδικοί πρόσβασης του σχολείου σας στο ολοκληρωμένο σύστημα διαχείρισης του έργου και το εγχειρίδιο χρήσης του σχετικού προγράμματος.

Εισηγητές της Ημερίδας θα είναι:

-       Θεόδωρος Καρτσιώτης, ΥπΕΠΘ, Υπεύθυνος για την οργάνωση της επιμόρφωσης στη     Βόρεια Ελλάδα

-       Μαρκόπουλος Νικόλαος , Συντονιστής Επιμόρφωσης Νομού Κοζάνης

Στην Ημερίδα θα συμμετέχουν οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων (στην περίπτωση που οι Διευθυντές κρίνουν απαραίτητο, μπορούν να συνοδεύονται από έναν εκπαιδευτικό του σχολείου τους που θα χειριστεί το πρόγραμμα).

Θα συμμετάσχουν επίσης οι Υπεύθυνοι των ΚΣΕ Νομού Κοζάνης  και οι Συντονιστές των προγραμμάτων, στους οποίους θα γίνει ειδική ενημέρωση.

Ο Συντονιστής της Ε.Ε.

Μαρκόπουλος Νικόλαος