Αιτήσεις ΠΔΣ για το έτος 2006-07

Από την Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Ν.Κοζάνης ανακοινώνεται ότι οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να εργασθούν ως ωρομίσθιοι στο πρόγραμμα της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης των Ενιαίων Λυκείων και ΤΕΕ,για το σχολ.έτος 2006-2007 , μπορούν να υποβάλουν αίτηση και βιογραφικό σημείωμα, από 6-6-2006 έως 20-6-2006 μόνο στην Δ.Ε Κοζάνης ,στη Νομαρχία , 4ος όροφος γραφείο 33.Δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν οι εκπαιδευτικοί τα μαθήματα των οποίων διδάσκονται στο πρόγραμμα της ΠΔΣ των Ενιαίων Λυκείων και ΤΕΕ. Η αίτηση πρέπει να συνοδεύεται από βιογραφικό σημείωμα του ενδιαφερομένου, και οι αιτούμενοι πρέπει, όποτε κληθούν, να μπορούν να επιβεβαιώσουν τα αναφερόμενα στο βιογραφικό τους.

Η πρόσληψη των ωρομισθίων καθηγητών που θα απασχοληθούν στο πρόγραμμα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας στα Γυμνάσια, ακολουθεί την ίδια διαδικασία που ακολουθείται για την πρόσληψη ωρομισθίων του κανονικού προγράμματος.

Επομένως δεν θα γίνουν ξεχωριστά αιτήσεις.

Από την Δ/νση